E pabesueshme/ Njihuni me 5 gabimet që ndryshuan botën (Video)

titanikTragjeditë njerëzore që asnjëherë nuk do të harrohen, mësohet të jenë viktimë e disa gabimeve të vogla. Titaniku. Të gjithë kemi dëgjuar për anijen gjigande e cila i mori 1,500 jetë në oqean.

Në videon më poshtë do të zbulojmë arsyen e rënies së Titanikut.
Gjithashtu, do të mësojmë për vdekjen e Stalinit, pas sa ditësh ka vdekur dhe si ka vdekur. Përveç këtyre do të kuptojmë edhe tre kuriozitete të tjera, të cilat janë të dobishme për secilin njeri të shekullit 21 t’i dijë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...