E pabesueshme! 3-vjeçari shpëton jetën e babait të tij(Foto)

shpeton-babainNjë ngjarje në Manchester ka shokuar një vend të tërë. Bëhet fjalë për një vogëlush 3 vjeç, i cili shpëtoi jetën e babait të tij diabetik, duke e ushqyer me forcë me kos frutash, pasi i ati humbi ndjenjat në kuzhinën e shtëpisë.
I vogli, Lenny-George, u ngjit në karrigen e tij të vogël, mori kosin e frutave në frigorifer dhe ia doli të ushqejë me forcë 34-vjeçarin, duke i rritur nivelin e sheqerit.
Vogëlushi i dha më pas tabletat e tij të glukozës duke e shpëtuar babanë nga koma diabetike. Nëna e tij Emma u shpreh për mediat se ishte pafundësisht krenare për të birin dhe nëse ai nuk do të kishte vepruar me aq zgjuarsi, bashkëshorti i saj mund të mos ishte më me ta.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rrefimi/ “Burri ka harruar të bëjë seks, por ajo që më bën pacienti më ka marrosur”

E martuar prej 10 vitesh, ajo tradhton për herë të parë bashkëshortin ...