E ftoi shokun për gjah dhe e vrau me çifte, zbardhet dëshmia e autorit

gazmend-sllami-elbasan
Ne foto Gazmend Sllami

Altin Hazizi, 21-vjeçari që vrau me çifte 18-vjeçarin Gazmend Sllami ka pranuar autorësinë, por në dëshminë e dhënë ka deklaruar se ngjarja kishte ndodhur aksidentalisht.

Policia bëri të ditur se 21-vjeçari ka deklaruar se kishte dalë për gjah me shokun e tij, Gazmend Sllami, por një pakujdesi e momentit kishte shkaktuar vdekjen e 18-vjeçarit, raporton “Panorama”.

Kliko per me shume info

“E vrava pa dashje shokun tim. Po tentonim të mësonim armën dhe unë nuk e di se si ajo u shkrep në momentin që Gazmendi ishte përballë meje. Kur e pashë atë të shtrirë, u largova nga paniku. Mendova që të vrisja veten. Nuk doja ta vrisja, u kërkoj të falur familjarëve të tij”.

LEXO EDHE:  Gjendet i vdekur aktori i njohur i "O Sa Mirë!"

Kështu ka deklaruar pas arrestimit 21-vjeçari Hazizi, i cili u arrestua dje nga Policia e Elbasanit. Ai akuzohet për veprën penale të “vrasjes pa paramendim”.

“Specialistët për Krimet e Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan bënë arrestimin e 21-vjeçarit Altin Hazizi, banues në fshatin Guri i Zi. Si rezultat i veprimeve të shpejta operacionale dhe hetimore, Policia ka bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.

Pas marrjes në dijeni se në vendin e quajtur ‘Ara e Xhemës’ shtetasi Gazmend Sllami është vrarë me armë gjahu, menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur efektivat e policisë. Në vendngjarje grupi hetimor ka sekuestruar një gëzhojë arme gjahu dhe 5 telefona celularë. Në vijim të veprimeve për zbardhjen e ngjarjes janë shoqëruar 20 shtetas si të dyshuar apo që kanë dijeni për ngjarjen. Nga veprimet e kryera dyshohet se shtetasi Altin Hazizi ta ketë vrarë nga pakujdesia, pasi kishin dalë të dy për gjueti”, bëri të ditur Policia.

LEXO EDHE:  Negociatat në Itali/ PD pranon të qeverisë me 5 Yjet

Burime nga grupi hetimor sqaruan se nuk përjashtohen as pista të tjera në lidhje me këtë ngjarje, pa specifikuar më konkretisht dyshime të tjera të mundshme.

Ndërkohë është i paqartë motivi pse dy të rinjtë posedonin pesë telefona celularë. Sipas shpjegimit të dhënë nga i arrestuari, mesditën e së shtunës ai e ka marrë në telefon shokun e tij, Gazmend Sllami, ku e kishte vënë në dijeni se kishte marrë në shtëpi çiften dhe po e priste në kodrinë për të gjuajtur bashkë.

LEXO EDHE:  Del emri, kush është porositësi i vrasjes së komisar Cukut

Mësohet se pas telefonatës 18-vjeçari ka dalë nga banesa rreth orës 14:00, por ai nuk i ka informuar familjarët se ku po shkonte. Ai është drejtuar për në vendin e quajtur “Ara e Xhemës”, ku edhe po e priste shoku i tij.

Dyshohet se ata kanë nisur të përdorin çiften, por në një moment pakujdesie, kur i riu ka tentuar të qëllojë me armë, fatkeqësisht plumbi ka prekur shokun e tij, duke i marrë jetën.

/PANORAMA/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here