Dy vjet pa Dr.Florin, statusi me humor dhe dhimbje i Landit

dr-floriiMe 17 nentor 2016 bëhen dy vite nga largimi nga jeta e këngëtarit dhe kantautorit Dr.Flori.

Shoku e kolegu i grupit të dikurshëm’’West Side Family’’, Landi ka shkruar një status me nota humori por edhe dhimbjeje njëkohësisht, në kujtim të mikut të ngushtë.

“Nesër do bëhen dy vjet nga ikja jote dhe unë sërish do mendoj: “Shpeshherë, kur me vjen ndër mend Dr. Flori, më vjen në mend nje dialog nga Filmi “Përrallë nga e kaluara”: – Do jetojë baba Sotiri.– Maskarai!– Maliqi.– Edepsëzi!– Kotja.– Shtriga!– Tana– …– Gjinua– …– Do dali Dielli. Do këndojnë zogjtë.– Ja këndoi. Pse të vdes pa faj?! Ku ta gjej te drejtën?! … “ RIP DR FLORI”, shkruan Landi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ardit Gjebrea ka një mesazh për babain që refuzoi të falte vajzën pas 15 vitesh

Ardit Gjebrea ka shprehur ndjesine e tij ne rrjetet sociale ne lidhje ...