Durrësi një kaos i vërtetë, rëndohet gjendja në disa zona(Foto)

15032574_331830873842882_1388323166_nQyteti bregdetar i Durrësit po ashtu është një ndër zonat më problematike nga reshjet e shiut të mbrëmshme të cilat vazhdojnë dhe sot. Shumë rrugë në këtë qytet u bënë të pakalueshme. Si gjithnjë kur ka përmbytje në qytet, rrugët më problematike ishin rruga “Aleksandër Goga”, zona te Stacioni i Trenit, lagja nr. 15 në Kënetë, lagja nr. 16 te Zjarrfikësja, shëtitorja “Taulantia”, rruga “Mujo Ulqinaku” pranë stadiumit etj, në të cilat niveli i ujit kalonte mbi 50 cm.
Po ashtu u raportua dhe një kaos i vërtetë në trafik, teksa të gjithë ishin në lëvizje.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...