Tritol nëndrejtorit të ALUIZNI-t në Durrës, 20 persona në polici

2
Kliko per me shume info

nendrejtori-2016
Shoqërohen 20 persona në policinë e Durrësit në lidhje me shpërthimin në makinën e nëndrejtorit të ALUIZNI-t në këtë qytet, Gerti Aleksi, që rezulton i afërm i kreut të bashkisë Durrës.

Automjeti në pronësi të A.S, por që përdorej nga Gerti Aleksi, shpërtheu pranë Universitetit të Durrësit.

Numri prej 20 personash të shoqëruar u dërgua në polici me dyshimets e mund të kenë dijeni për ngjarjen.

POlicia ka thënë se pista kryesore ku po hetohet është ajo e shpërthimit për shkak të detyrës së zyrtarit vendor.

Ngjarja
Një automjet ka shpërthyer pasditen e sotme në sheshin “Taulantia” në Durrës, si pasoje e vendosjes se eksplozivit.

Makina eshte ne pronesi te shtetasit Gerti Aleksi, zv.drejtor i ALUIZNI-t ne qytetin e Durresit.

Nga të dhënat e para dyshohet se automjetit tip “Land Rover” i është vendosur një sasi e vogël lëndë plasëse ne pjesen e perparme.

Deklarata e policise:
Më datë 14.11.2016, rreth orës 18:15, në lagjen Nr.1 dyshohet se kanë vendosur një sasi të vogël lënde ekslozive në pjesën e përparme të mjetit tip Fuoristradë me targa AA 780 OL.

Mjeti ka qenë i parkuar. Për pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Në vendngjarje ndodhen Efektivat e Policisë të cilët po punojnë për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e motiveve të ngjarjes.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here