Dule kërcënon nga Kuvendi: Mos harroni, Greqia mirëpriti 750 mijë emigrantë shqiptarë

vangjel-duleKryetari i PBDNJ-së, Vangjel Dule, duke komentuar ngjarjet e fundit në Himarë ka deklaruar se, “plani urbanisitik i qeverisë atje është në shërbim të interesave të mbrapshta”.

“Kemi prishje selektive dhe klienteliste biznesesh dhe banesash me një sens të theksuar hakmarrjeje, në një kohë që vazhdojnë ende, në shkelje flagrante të ligjeve, ndërtimet e sarajeve në Qeparo”, ka thënë Dule, i cili ka ironizuar të ashtuquajturën “Rilindje Urbane”.

LEXO EDHE:  A do të rikandidojë Erion Veliaj si kryetar bashkie? Ja çfarë thote Kryeministri Rama
Kliko per me shume info

“Të gjitha këto, në emër të Rilindjes Urbane. Nuk ka rilindje që të mbulojë të vërtetën, që është grabitja e pronave të komunitetit. Referojuni shkrimit investigativ të agjencisë BIRN, sarajet janë ndërtuar në prona të grabitura”, ka vijuar Dule.

Ai ka akuzuar për këtë problem kryeministrin Rama dhe njerëzit e afërt të tij. “Nuk mund të ketë akte grabitëse të Edi Ramës dhe klikës së tij”, ka pohuar Dule.

LEXO EDHE:  Ja si e festoi delegacioni në Shqipëri rekomandimin e KE

Ai ka kujtuar se, Shqipëria e ka detyrim kushtetues të mbrojë bashkëkombasit kudo që ndodhen në botë. “Po të tjerët nuk e kanë këtë të drejtë e detyrim?”, eshte shprehur kryetari i PBDNJ-se.

“Ne kemi një aventurier në krye të qeverisë. Ky kryeministër ka kthyer mbrapshtë politikën dhe vlerat europiane. Ky kryeministër do të na zbulojë se armiku ynë është Greqia, vendi mikpritës i 750 mijë emigrantëve shqiptarë”, ka shtuar Dule.

LEXO EDHE:  Basha TRONDIT vendin: Ja çfarë më thanë në Gjermani për Saimir Tahirin…

Ai ka vijuar akuzat ndaj Ramës duke i thënë se, “civilizimi yt është shumë larg nga civilizimi europian, të cilin ti e sheh me callmë në kokë”.

Kliko per me shume info

10 COMMENTS

 1. Je vetem nje qen bir qeni “zoti” Dule, vazhdo te lehesh
  edhe pak kohe, perendimi po jua kthen krahet ty dhe
  “zoterve” te tu ne Athine, nuk po ju ecen me dinakeria
  Mjaft keni manipuluar historine ne dem te kombit shqiptar
  Mjaft me ZAGARI DULE!!

 2. O Dule, me vjen keq te te them qe je njeriu me pa vlere ne Republiken e Shqiperise. Dhe a e di pse ? Sepse flet vetem me gjuhen e grekeut te Greqise dhe jo me gjuhen e grekut te Shqiperise. Diferencen kuptoje vet. Fakti qe ke mbetur vetem parti me vetem nje deputet flet me qarte se cdo gje, vazhdo keshtu duke mbrojtur interesat e padrejta dhe te mbrapshta te greqise ne vendin tone dhe ne 2017 te premtoj qe nuk do te kesh asnje deputet.

 3. ore cfare thua? Ore zoteri a e pe foton e djalit nga veriu, 29 VJECARIT, qe vajti si cjapi te kasapi, korrekt me rregullat e shtetit PERVERS grek dhe policat e vrane? Cfare mirepritje thua ti ore mavri? Shqiptaret po vuajne si cifutet ne kohen e egjyptoaneve te vjeter, si ne skllavopronari ti prashit me shatin e hales? Ata punojne me paga shume te ulta dhe shume here as qe marrin pagat fare, dhe njjeri nuk ndihet. Ata i vrasin dhe shteti shqiptar nuk ndihet fare. Cudia me e madhe eshte se Greqia si shtet, anetar i BE-se vret jo vetem te burgosur, po edhe ata qe i detyron “drejtesia” greke me detyrim paraqitjeje, dhe policia i vret. Policia eshte detyra e shtetit, dhe shteti grek se si qendron ne BE, nje ZOT E DI?! Per canabisin flet z. Lu, ambasadori amerikan, po per shqiptaret qe i vrasin ne Greqi pse nuk thote asnje fjale? Ik dhe vrit o grek i mallkuar nje shtetas amerikan po munde…..Si nuk ndihet fare trupi diplomatik ne Shqiperi per keto vrasje makabre?

 4. Ore Dule,si mund te quhen Greker disa fshatra te Himares?
  Ata jane kryekeput dhe 100%,leber ,nga fshatrat e kurveleshit te siperm.
  Ja po marrim si shembull Progonatin.Ne Progonat ka mbiemra qe perdoren edhe sot si,Dhimaj,Zhupa,
  Etj.
  Mbaj mend se aty nga vitet 1940 e pak me pas ,ne Progonat vinin nga fshatrat e HIMARES ,kur kishte sebepe si,vdekje ,lindje dhe dasma.Ata venin per keto sebepe tek te afemit e tyre,
  Kjo tregon mesemiri prejardhjen e fshatrave te Himares.

 5. dule je shume palikar po ske faj ti e ka parlamenti shqiptar dhe camet qe nuk cohen ne revolte dule ti je palikar po e heqim menjane palin se eshte nga veri ti mbaj karin se kete e keni qejf ju greket po tani e keni mire se qiheni me arabe se greqia eshte plote nga ajo rrace jeni ju

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here