Zgjedhjet në Kolonjë, Duka akuzon Ramën: Po bën presion për votën

AGRON DUKAEdhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet vendore për kreun e ri të Bashkisë së Kolonjës. Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka ka akuzuar Ramën për cënim të fushatës elektorale.

Duka shprehet se punonjësit po ndihen të kërcënuar pasi PS po imponon me cdo kusht monitorimin e votës.
“Punonjës të administratës publike kryesisht në qytetet Ersekë dhe Leskovik, po ndihen të kërcënuar, teksa Partia Socialiste po i imponon që me çdo kusht, t’u monitorojnë votën, duke urdhëruar që të votojnë me shenja apo simbole të veçanta në fletët e votimit”, u shpreh Duka.

Duka shtoi se qeveria duhet të ndalë forcën e pushtetit dhe të mos urdhërojë drejtorët rajonalë që të bëjnë fushatë në Kolonjë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rama gju më gju me popullin, pi raki e bën dolli, komentuesit i kujtojnë çadrën….

“Gju më gju me popullin”, ashtu siç e do tradita, kryeministri i ...