Dua Lipa për Shqipërinë, ja çfarë ka menduar ajo…

dualipaaFondacioni “Aksioni për nëna dhe fëmijë” në Prishtinë do të organizojë një mbrëmje bamirësie në SHBA, duke qenë se shumë shqiptarë, të cilët janë të suksesshëm dhe kanë ngritur sipërmarrje të fuqishme, janë prej vitesh rezidentë në Amerikë.
Kësaj feste të madhe i është bashkuar edhe Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare që po korr sukses kudo në botë. Vetë Lipa, në koncertin e mbajtur në Prishtinë më parë, lajmëroi se ajo ka hapur një fondacion “Sunny Hill”, që do të ketë në objektivat e veta ndihmat për fëmijët e Kosovës.
Pjesë e kësaj feste do të jenë edhe personalitete nga të dyja vendet, si nga Kosova ashtu edhe nga SHBA-ja: Richard Lukaj, Bekim Ahmetaj, Haki Abazi, Fadil Berisha etj.
Të gjitha paratë e mbledhura do të shkojnë për shpëtimin e jetëve të fëmijëve dhe nënave në Kosovë, për t’u siguruar atyre vizita mjekësore, si dhe paketa për të ndjekur probleme të ndryshme mjekësore.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Gazetarja del në transmetim me fustan rrjetë dhe… pa të brendshme

Një gazetare nga Florida nuk e ka menduar gjatë dhe ka vendosur ...