Sekuestrohen 63 kg drogë në Kapshticë, arrestohen 3 persona

canta-droge-greqi63 kilogramë drogë janë sekuestruar nga Policia në kufirin greko-shqiptar dhe janë arrestuar 3 persona.

Droga ishte e ndarë në 106 pako të vendosura në 4 canta dhe ishte fshehur në makinën e një 48-vjecari grek, ndërsa përpara tij lëvizte një makinë që kontrollonte rrugën.

Policia fillimisht ka pikasur veprimet e dyshimta të makinës ku ishin dy të rinjtë që kontrollonin rrugën dhe më pas i ka ndaluar dhe arrestuar ata.

Gjithashtu janë sekuestruar 1.550 euro dhe 3 aparate celularë./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...