Shisnin drogë në dyqanin e maskave të “Halloween”, bien në pranga 3 persona

halloweeniPolicia e Italisë njofton se ka arrestuar 3 persona, pasi në dyqanin e tyre është gjetur një sasi  2.5 kilogramë drogë.

Këta persona përdornin dyqanin për maska të “Halloween” si maskim për të shitur drogën e llojit marijuanë shkruan LajmiFundit.al.

Mes të arrestuarve është edhe një shtetas shqiptar me iniciale F.X 34 vjeç si dhe çifti Italian Mauro Lucchetti, 53 vjeç, bashkëshortja e tij.

Sipas të dhënave çifti Italian i arrestuar brenda dyqanit kishte laborator droge dhe sipas mediave italiane shqiptari ishte furnizuesi i tyre.

Mësohet se në dyqan janë gjetur rreth 2.5 kile marijuanë e ndarë në doza.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sulm terrorist, të paktën 30 persona mbeten të vdekur

Së paku 30 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar ...