Droga “Made in Albania”, arrestohet shqiptari me 400 kg marijuanë

kamioni droge

Foto ilustruese

Një shqiptar është arrestuar nga Policia italiane në Brindisi, pasi në kamionin me të cilin udhëtonte u gjetën 400 kg marijuanë,

Lidhur me këtë ngjarje, policia njofton se është arrestuar edhe një shtetas italian.

Në pranga ka përfunduar Luka Sabetta, 37 vjeç dhe shqiptari Vezdhan Braimhaj, 48-vjeçar nga Vlora.

Policia italiane thotë se droga është “Made in Albania” dhe ishte futur në Itali nga kanali i Otrantos.

Autoritetet italiane po hetojnë për trafikantët e tjerë që mund të kenë lidhje me këtë rast./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Megi shkon në spital për kontroll rutinë, ajo që mëson e reja i shkatërron jetën

Ajo quhet Megi është 24 vjeç dhe që prej shkurtit mësoi se ...