“Made in Albania”, arrestohet shqiptari me 400 kg marijuanë

droga-shqiptariNjë shtetas shqiptar dhe një italian rane në prangat e policisë italiane në Brindisi.

Në kamionin me të cilin po udhëtonin u gjetën 400 kg marijuanë.

Në pranga ka përfunduar Luka Sabetta, 37 vjeç dhe shqiptari Vezdhan Braimhaj, 48-vjeçar nga Vlora.

Policia italiane thotë se droga është “Made in Albania” dhe ishte futur në Itali nga kanali i Otrantos.

Autoritetet italiane janë duke hetuar në lidhje me trafikantët e tjerë

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Atentati ndaj tregtares në Shkodër, motrën ia vranë një vit më parë

Policia e Shkodrës ende nuk e ka zbardhur atentatin e një dite më ...