Droga në Rrëshen, reagon Basha: Ja kush është padroni i vërtetë i drogës në Shqipëri

11Pas drogës së kapur në Rrëshen, përplasjes së policisë së Lezhës dhe Mirditës dhe shkarkimet në bllok të oficerëve të policë që kryen operacionin, reagon kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili shprehet se Edi Rama e ka degraduar shtetin. Në takimin me drejtues të strukturave të PD në degën 12 në Tiranë, Basha tha se, droga e kapur në Mirditë është një tjetër fakt i kanabizimit të vendit nga Edi Rama.

“Ky është një shtet i banditizuar në çdo qelizë, për pazaret e drogës nuk po luftojnë më vetëm bandat me njëra-tjetrën por po lufton edhe shteti brenda shtetit. Mbi tre tonë drogë kanë kapur në ish-pularinë në Rrëshen, jo në majë të malit por në qytet, në ish-pularin në Rrëshen. Prej katër apo pesë orësh e mbanin të rrethuar dhe nuk guxonte të hynte policia. Policia e Rrëshenit kishte braktisur operacionin, policia e Lezhës nuk guxonte të hynte. Është treguesi më i qartë i kriminalizimit të shtetit e të policisë nga Edi Rama, e ka vënë në funksion të padronëve të drogës. Ka tregues më të qartë se kush është i zoti i drogës?! E kush tjetër përveç Edi Ramës”,- tha ai.

Kliko per me shume info

Sipas kryedemokratit, “Droga, krimi, hajdutëria qeveritare, këto janë tre përgjegjësit kryesore për gjendjen e vendit. Subvencione jo, vende pune jo, investime jo. Pse?! Sepse kjo është zgjedhja e Edi Ramës. Jo se nuk ka lekë, siç gënjen lartë e poshtë, se lekë për miqtë e vet ka. Pse paske lekë ti për t’i dhënë Vilma Nushit 1.7 miliard, 134 milionë dollarë të tjera i ka marrë 11-sha, kombëtarja e korrupsionit. Dy herë vetëm muajin që sapo lamë mbrapa ka marrë çarterin, 80 mijë euro për Bruksel, 85 mijë euro për në Hamburg. Në qoftë se vendi duhet të shohë një ditë të bardhë kushti numër një është largimi i kësaj qeverie, largimi i këtij Kryeministri”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here