Droga e Rrëshenit, “magazinën po e kalojnë në pronësi të Sajmirit që u vra”

berisha-2016Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në profilin e Facebook-ut një mesash të mbërritur në adresë të tij ku një qytetar zbardh sipas tij skandalin që po mundohen të bëhet me magazinën e drogës të gjendur disa ditë më parë në Rrëshen.

Sipas qytetarit dixhital, policia o i kalon në pronësi magazinën, ish drejtorit të OSHE-së, të vrarë në qendër të qytetit.

“Nje akt te mafies se droges. Duan qe te shpallin pronar te fabrikës se droges ne Rreshen, me fallsifikime, te vdekurin per te shpetuar pronarin e vertet, Kastriot Reçin qe fshihet nga Kryetari i Bashkise, i cili i kercenon se do deshmoje per te gjitha lidhjet e bandes shteterore me fabriken!”, shkruan Berisha. Ndërkohë që më poshtë është dhe mesazhi i plotë:

Per nipin e Zef Brozit, kastriot Reci, pronari magazinave, pushtetaret dhe policia po tentojne qe kontraten e qerase se magazinave te droges ne Rreshen tja kalojne ne emer te djalit qe u vra ne Qender te qytetit, Sajmir Jaku( klani Ndrec Dedes,ish drejtor i Oshe per veriun).

Pra po tentohet ti lihet atij qe nuk eshte me ne jete.”

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jul Deda reagon ashpër ndaj Ramës: Hapi sytë, 18 shkurti s`ka lidhje me 21 janarin

Aktori Julian Deda ka reaguar ne fazen e tij zyrtare ne Fb ...