Droga e Rrëshenit, “magazinën po e kalojnë në pronësi të Sajmirit që u vra”

berisha-2016Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në profilin e Facebook-ut një mesash të mbërritur në adresë të tij ku një qytetar zbardh sipas tij skandalin që po mundohen të bëhet me magazinën e drogës të gjendur disa ditë më parë në Rrëshen.

Sipas qytetarit dixhital, policia o i kalon në pronësi magazinën, ish drejtorit të OSHE-së, të vrarë në qendër të qytetit.

LEXO EDHE:  5 vite nuk folën me gojë, sot Fevziu i shkon në zyrë Berishës
Kliko per me shume info

“Nje akt te mafies se droges. Duan qe te shpallin pronar te fabrikës se droges ne Rreshen, me fallsifikime, te vdekurin per te shpetuar pronarin e vertet, Kastriot Reçin qe fshihet nga Kryetari i Bashkise, i cili i kercenon se do deshmoje per te gjitha lidhjet e bandes shteterore me fabriken!”, shkruan Berisha. Ndërkohë që më poshtë është dhe mesazhi i plotë:

LEXO EDHE:  Rama i rikthehet marrëveshjes së 17 majit me Bashën: Sikur të ishim sëbashku

Per nipin e Zef Brozit, kastriot Reci, pronari magazinave, pushtetaret dhe policia po tentojne qe kontraten e qerase se magazinave te droges ne Rreshen tja kalojne ne emer te djalit qe u vra ne Qender te qytetit, Sajmir Jaku( klani Ndrec Dedes,ish drejtor i Oshe per veriun).

Pra po tentohet ti lihet atij qe nuk eshte me ne jete.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here