Dritë e fortë në qiell, njerëzit: Po na sulmojnë alienët (VIDEO)

Një meteor që ka shpërthyer shumë pranë tokës ka shndritur aq shumë sa dhjetëra banorë të alarmuar kanë telefonuar policinë me pretendimin se ka filluar një sulm alien, raporton “The Sun”.

Banorë të zonës treguan se në qiell kanë parë një dritë të fuqishme e më pas dëgjuan një shpërthim të fuqishëm të largët që është dukur sikur ka dridhur tokën.

Fenomeni natyror ka ndodhur mbrëmjen e 21 nëntorit dhe është filmuar nga një patrullë policie në Florida.

Pak orë më pas një tjetër meteor ka rënë në Japoni, e cila sapo ishte tronditur nga një tërmet 7.4 ballë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I çmendur pas shpejtësisë, Ronaldo teston modelin e ri të “Bugatti”-t

Kristiano Ronaldo është i pasionuar pas makinave të shpejta dhe kjo nuk ...