Largohet Mirela Muça, ja kush vjen në krye të INSTAT

instatDelina Ibrahimaj do të mbajë postin e Drejtores së Përgjithshme të Institutit të Statistikave (INSTAT).

Ibrahimaj është emëruar në krye të këtij institucioni pas largimit nga ky institucion të Mirela Muçës.

Mësohet se Ibrahimaj ka përvojë të gjërë në kryerjen e analizave ekonomike, fituar gjatë eksperiencës së punës në Bankën e Shqipërisë dhe pranë Kryeministrisë si koordinatore për krijimin e një sistemi të integruar shkëmbim informacionesh dhe statistikash operacionale të Instituteve shtetërore.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

VIDEO/ Para për provime, ndalohet pedagogia që ktheu studenten në sekserë

VIDEO/ Para për provime, ndalohet pedagogia që ktheu studenten në sekserë

Policia e Vlorës ka ndaluar ditën e sotme pedagogen Dorina Mino, e ...