Klubi i Kukësit emëron drejtor një afrikan, ka punuar te Uest Bromuiç, ja emri

kauzo-seidin-klubi-kukesitEkipi i Kukësit ka zgjeruar stafin me një drejtor të ri marketingu. Safet Gjici ka emëruar në këtë pozicion një emër të panjohur në futbollin shqiptar, por puna e mëparshme e bërë në klubin anglez “Uest Bromuic Albion” është mjaft pozitive.

Ai është Kauzo Seidin  me mjaft eksperiencë në arenën ndërkombëtare.

Seidi, i cili është nga Guinea-Bisau, një shtet afrikan, i ka paraqitur disa projekte presidentit Gjici dhe ky i fundit është bindur nga to, duke i dhënë dritën jeshile për të filluar punën e realizimit të tyre në klubin verilindor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të ...