Ja kush është drejtoresha e re e përgjithshme e “Ora News”

dr-oranewsMariam Ndroqi, e martuar pak ditë më parë me djalin e presidentit të televizionit Ora News, Ylli Ndroqi, do jetë drejtorja e re e përgjithshme e kanalit të njohur informativ.

Në një njoftim për media, drejtuesit e TV kanë bërë të ditur se “presidenti Ylli Ndroqi ka prezantuar sot drejtuesen e re të grupit mediatik Yldon Media group Mariam Ndroqi”

LEXO EDHE:  20 vjeçari në Fier u vra me një plumb në kokë, xhaxhai tërheq trupin nga morgu
Kliko per me shume info

Mariam Akopian, armene, mori mbiemrin Ndroqi pas dasmës së Redon Ndroqin verën e këtij viti.

“Mariam Ndroqi, merr drejtimin e Ora News pas një eksperience të gjatë në një grup mediatik në Moskë dhe studimeve të larta për media dhe marketing. Me ambicjen dhe energjinë për një rritje cilësore znj.Ndroqi do të kryesojë ndryshimin e madh” – thuhet në njoftim.

LEXO EDHE:  Parashikimi i minutës së fundit, vjen lajmërimi urgjent për motin në vazhdim

Njoftimi bën me dije gjithashtu se Ora News ka planifikuar investime të mëdha në të ardhmen e afërt.

“Pas një dekade të suksesshme televizioni informativ Ora News fillon një epokë të re investimesh në teknologji dhe burime njerëzore që do të shënojë një evolucion për tregun mediatik në Shqipëri” – shkruan njoftimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here