Donald Trump shpall tri prioritetet

trumppppPresidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump është takuar sot me udhëheqësin e shumicës republikane në Senat, Mitch McConnell.

Pas takimit, Trump u tha gazetarëve se tre prioritetet e tij kryesore janë emigracioni, kujdesi shëndetësor dhe vendet e punës.

Paraprakisht, Tramp u takua me Presidentin e Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan.

Në zgjedhjet e së martës, Tramp u zgjedh president i Shteteve të Bashkuara, ku Partia Republikane ka ruajtur shumicën në Senat dhe Dhomën e Përfaqësuesve.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

ISIS paralajmëron: Do të kryejmë më shumë sulme kundër të krishterëve

Një degë e Shtetit Islamik (ISIS) në Egjipt e ka publikuar një ...