Lu flet me qytetarët: Reforma në drejtësi do vazhdojë, të ikin gjyqtarët me orë luksi

donald-lu15Ambasadori i SHBA në Shqipëri, Donald Lu zhvilloi sot një bashkëbisedim live në Facebook me qytetarët.

Ai iu përgjigj pyetjeve nga qytetarët në Facebook.

Lu tha se deklaratat e tij për orët e shtrenjta të gjyqtarëve ka bërë që ata ‘mos të pëlqejnë’ ambasadorin.

“Reforma në drejtësi është me rëndësi për këtë vend për të larguar gjyqtarët e korruptuar. Reforma do vazhdojë të ecë përpara pavarësisht një vonese të vogël pasi është e pakthyeshme, dhe do jetë pjesë e Kushtetutës.
Nuk ka kthim pas”, tha ambasadori.

Sipas tij, dështimi nuk është një opsion për këtë reformë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Deputetët braktisën Kuvendin me urdhër të Bashës, PD është kundër Vettingut”

Deputeti socialist, Taulant Balla ka folur në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ për ...