Djeg me hekur të nxehtë gruan e tij, arsyeja do t’ju shokojë (Foto+16)

UntitledNjë vajzë 31- vjeçare angleze nga Birmingham, ka përjetuar momente të vërteta tmerri. Kerry Hines u bë nënë e dy fëmijëve nga lidhja me të fejuarin e saj Paul, por për shkak të debateve të vazhdueshme vendosën të ndaheshin.
Fillimisht ishte një nënë beqare, por me kalimin e kohës, Paul u afrua me të, duke u transferuar sërish në shtëpinë e tij.
“Me lindjen e vajzës së dytë, Paul, u bë më i pranishëm dhe më i dashur. Isha e kënaqur që e kisha nëpër shtëpi, nuk ndihesha më vetëm”, tregon Kerry.
Por fatkeqësisht gjërat nuk shkuan ashtu si ajo shpresonte dhe pas pak muajsh, mes tyre nisën debate të ashpra. Paul ishte i verbuar nga xhelozia dhe nuk donte që të dilte nga shtëpia as për të punuar dhe nuk ndihmonte fare në shtëpi.
Në momentin që gruaja i kërkoi të fuste rrobat në makinën larëse, reagimi i tij ishte i tmerrshëm. Në inat e sipër i ngjiti hekurin në kurriz duke i shkaktuar djegie të rënda, duke bërë që të përfundojë në spital.
U desh kjo që siç shkruan noa.al, ajo të bëjë denoncimin në polici, ndonëse ai i lutej të mos telefononte policinë. Paul qëndroi në burg për 20 javë, ndërsa Kerry edhe sot i ka shenjat e dukshme dhe ka humbur plotësisht besimin tek meshkujt.
Ajo e bëri publike historinë e saj, për të inkurajuar femrat e tjera që të mos heshtin, por të denoncojnë dhunën e pësuar./gazetaekspres/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here