Dogji flamurin grek në Athinë, shpallet në kërkim shqiptari (Emri)

djeg-flamurin-grekShqiptari Skerdi Berti Avduli është shpallur në kërkim pasi ka djegur flamurin grek në mes të Athinës.

Sipas mediave greke, shqiptari së bashku me disa bashkëkombas të tjerë ka djegur flamurin grek gjatë protestave të 17 Nëntorit në Athinë raporton LajmiFundit.al.

Shqiptari e ka filmuar të gjithë skenën dhe e ka publikuar në rrjetet sociale duke shkruar “Vdekje Greqisë!”

Shqiptari akuzohet nga autoritetet greke per nxitje të urrejtjes etnike. Për të bërë të mundur arrestimin e shqiptarit janë angazhuar edhe shërbimet e intelegjencës greke./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Rofsh o Shqipe.
    Grek muti ,ta ndiej se sa dhemb kur tjetri te prek krenarine kombetare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vlonjati i bën zbor Policisë, 3 orë për ta kapur me 761 kg drogë në det

Policia shqiptare gjatë një operacioni të përbashkët me Guarda di Financa kanë ...