Digjet shtëpia, humb jetën një femër

zjarri-baneseNjë femër ka humbur jetën si dhe një e mitur ka pësuar lëndime trupore si pasojë e zjarrit që ka përfshirë një shtëpi në fshatin Stanovc të Vushtrrisë.

Sipas Policisë, ende nuk dihen shkaqet e përfshirjes nga zjarri. Ndërkohë mësohet se viktima ishte duke qëndruar në një dhomë të shtëpisë.

Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin. E lënduara pas pranimit të ndihmës mjekësore është liruar në shtëpi, kurse, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për autopsi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

isa-mustafa

Kufiri me Malin e Zi, “tërhiqet” Qeveria e Kosovës?!

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se pret që shumë shpejtë ...