Dieta perfekte për femrat që e kanë të vështirë të mbesin shtatëzanë

1Një ndër problemet që hasin ciftet ditët e sotme, janë vështirësia për të patur një fëmi. Mjekësia e cila së shumti studion për këtë pjesë, vjen me disa këshilla mbi një dietë që ndihmon ciftet të gëzohen shumë shpejt me një fëmi.
Si fillim:
1.Konsumoni proteina në cdo vakt.
2. Yndyrërat e shëndetshme janë shumë të rëndësishme dhe efektive
3. Haninë natyrë sa më shpesh aq më mirë, osë të paktën afër natyrës
4. Ngjyrat e ndryshme në dietën tuaj, pra fruta dhe perime të ndryshme në një vakt të vetëm
5. Gjethet jeshile të perimeve, mos i kurseni në dietën tuaj
6. Përtypuni me kujdes, hani me kujdes, mos u nxitoni
7. Konsumo sa më shumë frutat apo perimet e stinës
8. Merrni vitamin nëse dëshironi, apo ndonjë ushqim jashtë dietës, por me kujdes!/lajmifundit.al/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here