Dieta me limon, ‘vrasësi’ i kileve të tepërta…

limonDuhet të ndiqni vetëm shtatë hapa dhe ta pasuroni ushqimin me shumë limon. Çdo mëngjes pini lëng të freskët të limonit me ujë.

Duhet të shmangni alkoolin dhe lëngjet me shumë sheqer, ndërsa konsumimin e kafesë dhe çajit zvogëlojeni në minimum.

Kliko per me shume info

Gjatë kësaj diete, mund të konsumoni çdo gjë që hani zakonisht dhe nuk ju duhet të numëroni kaloritë.

Vetëm për një gjë duhet të kujdeseni: Që të paktën në një vakt që konsumoni të ketë limon.

Duke e kombinuar këtë dietë me 30-minuta ushtrime për çdo ditë, do të ndiheni më të shëndetshëm pas një jave, ndërsa pas dy javëve, humbja e kileve do të jetë e dukshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here