Durrës, ushtronte dhunë fizike mbi gruan, arrestohet 40 vjeçari

policia-durresPolicia e Durrës ka bërë të mundur arrestimin e një 40 vjeçari banues në Xhavzotaj, Shijak. Mësohet se shtetasi Besnik Kurti ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij shtetases M.K. 29 vjeçe. Të dhënat policore tregojnë se Kurti është person me precedentë penalë të mëparshëm po për veprën penale, dhunë në familje.
Materialet për të dy rastet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Dhunë në familje”parashikuar në nenin 130/a/4 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.