Dhunë fizike mbi gruan, arrestohet 61-vjeçari nga Elbasani

dhune-gruajaPolicia Elbasanit arreston një 61-vjeçar pasi ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Mësohet se shtetasi Bujar Peqini, 61 vjeç, banues në Elbasan u arrestua nga efektivat e policisë, gjatë ditës së djeshme, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases B.P, 58 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga neni 130/a /4 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Aksidenti në Itali, identifikohen dy shqiptarët që mbetën të vdekur

Identifikohen dy shtetasit shqiptarë që mbetën të vdekur një ditë më parë ...