Rrahën gratë, arrestohen dy burrat e dhunshëm në Elbasan

policia-elbasanDy persona janë arrestuar nga policia e Elbasanit pasi akuzohen për dhunë në familje. Të arrestuarit janë Shkëlqim Mici, 48 vjeç dhe Arjan Pepa 43 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Sipas policise, 48-vjeçari akuzohet dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish-bashkëshortes së tij shtetases G.Z, 49 vjeçe

Edhe Arjan Pepa, 43 vjeç akuzohet për të njëjtën vepër penale ndaj gruas së tij shtetases S.P, 34 vjeçe. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Dhuna në familje” parashikuar nga neni 130/a i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kapja e 10 ton droge në Itali, reagon policia shqiptare: Ja e vërteta

Policia shqiptare ka reaguar ne lidhje me lajmin per arrestimin e nje ...