Hiqni dhimbjen e kokës me këtë ilaç natyral

UntitledNjë grusht bademe shumë lehtë do të zëvendësojë tabletat kundër dhembjeve sepse bademi përmban salicinë në sasi të mëdha.

Dhembja e kokës është sëmundje e njeriut modern të cilën jorrallë e shkaktojnë tempi i shpejtë i jetës, stresi, lodhja dhe ngarkesat e përgjithshme.

Kliko per me shume info

Në mungesë të zgjidhjeve më të mira, njerëzit marrin tableta, të cilat do të duhej të eliminonin dhembjen, transmeton Telegrafi.

LEXO EDHE:  HOROSKOPI 20 Prill 2018, ja çfarë do t'ju ndodhë sot

Mirëpo shpesh ndodh paradoksi, pas një kohe të gjatë të gëlltitjes së tabletave, trupi juaj më nuk reagon dhe dhembja nuk eliminohet.

Dhe atëherë kaloni kufirin, do të provoni tableta të tjera dhe të vazhdoni të helmoni organizmin tuaj ose do t’u ktheheni zgjidhjeve të tjera natyrale.

Përbërësi kryesor i një tablete më të njohur kundër dhembjes së kokës – aspirina, është në të vërtetë salicinë.

LEXO EDHE:  Burri dëgjon një zhurmë në papafingo, shokohet nga tmerri që sheh

Ajo që është më pak e njohur është që atë substancë e përmban një frut i njohur arror, të cilin mund ta kenë të gjithë.

Fjala është për bademin, i cili është aspirinë natyrale, e ajo që është më e mira – nga ky ilaç nuk ka efekte të padëshirueshme!

Pos që të gjitha këto fruta arrore do të eliminojnë dhembjen e kokës, janë të mira për organizëm sepse përmbajnë nivel të lartë magnezi, i cili është i rëndësishëm për furnizim të mirë të organizmit me oksigjen. /Telegrafi/

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here