E rrallë, shfaqet për herë të parë dhelpra e zezë

dhelpra-zezeNë pamje të parë kjo kafshë e errët mund të ngatërrohet me një qen, por krijesa misterioze në fakt është një dhelpër e rrallë e zezë.

Kafsha magjepse, e cila e ka marrë ngjyrën e zezë nga një defekt i rrallë gjenetik, është fotografuar në Portland të Dorset në Angli.

Ekzistenca e dhelprave të zeza është thuajse e panjohur dhe nuk ka pasur shenja të tyre në vitet e fundit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Habisin meshkujt, ky është vendi që u pëlqen më shumë të bëjnë seks

Sipas një hulumtimi të realizuar së fundmi, 73% e meshkujve dëshirojnë të ...