Dhelpra e çuditshme që tingëllon si zog

Në kopshtin pas një shtëpie në Minnesota të Shteteve të Bashkuara, ka hyrë një dhelpër për të lozur me qenin e familjes.

Pasi kanë luajtur për pak kohë, qeni ka hyrë në shtëpi, ndërsa kafsha ngjyrë kafe dhe kuq, ka mbetur vetëm.

Në atë moment, gjitari me bisht të gjatë, ka filluar të lëshoj një zë, që nuk është aspak i njëjtë me llojin e tij.

Tingulli që ka lëshuar dhelpra, ka përngjarë më shumë me zogj, që lëshojnë zëra të tilla për të frikësuar armiqtë.

Sipas njohësve të kafshëve ajo ka reaguar në këtë mënyrë, duke kërkuar qenin, i cili e la vetëm në kopsht.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Të mrekullueshëm në seks? Ja ushqimet që ju ndihmojnë

Shumë këshilla vijojnë nga ekspertët e seksit, për të pasur një marrëdhënie ...