Dëshpëruese, drerët gjenden të ngrirë në akull gjatë dyluftimit

dreret-akullDy alpinistë në Alaska gjeten dy drerë të ngrirë në akull.

Kafshët ishin në një betejë të përgjakshme mes tyre.

Siç duket edhe në foto, ata në një farë mënyre janë mbytur teksa po luftonin me njëri-tjetrin dhe më pas uji ngriu.

Jeff Erickson shkruajti në Facebook se ai dhe Brad Ungalek vunë re dy drerët të ngrirë në akull afër Unalakleet, Alaska.

Drerët priren të jenë më agresiv me njëri-tjetrin në vjeshtë, sezonin e çiftëzimit, dhe ka gjasa që ata janë ndeshur për një femër ose territor.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ikonat e bukurisë që në jetën reale paraqesin dicka tjetër, komplet ndryshe (Foto)

Vajzat të cilat kanë fituar cmimet e bukurisë, nuk të njëjta si ...