Zbardhen dëshmitë e punonjësve të magazinës së drogës në Rrëshen

magazina-drogesDisa prej punëtorëve të hashashit, të cilët ndiqen në gjendje të lirë nga Gjykata, rrëfejnë punën ne laboratorin e Rrëshenit, ku u kapen 4.2 tone droge. Ata thonë se kujtonin qe punonin për sherbelë.
Punëtoret bënin pastrimin e boçeve të hashashit dhe për një ditë punë paguheshin 2 mijë lekë.

Kushtet e vështira ekonomike i kishin detyruar ta pranonin ofertën e bere. Familjaret e të arrestuarve, kërkojnë nga gjykata lirimin e të afërmve, me arsyetimin se punonin për bukën e gojës.

Dy ditë më parë, policia sekuestroj 4.2 ton kanabis në një magazinë në dalje të qytetit të Rrëshenit, ku dhe u arrestuan 22 persona mes tyre dhe 9 gra, të cilat ndiqen në gjendje të lirë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet në Rinas, ja sa para u gjetën në tenxheren me presion të Admir Cerpjas

Prokuroria për Krime të Rënda që tashmë ka marrë në dorë hetimin ...