Çamët: “Prerje kokash, nxjerrje foshnjesh nga barku, si na masakruan grekët”

Ditën e djeshme në “Opinion” u shfaqën disa dëshmi të rralla të çamëve të mbijetuar nga gjenocidi grek mbi popullsinë shqiptaremyslimane në Çamëri pas Luftës së Dytë Botërore.

20161101-165756 by e-d21
Ata tregojnë se si trupat e Napoleon Zervës, kanë vrarë shqiptarë dhe kanë kryer tmerre nga më të çmendurat.

Ata tregojnë se grave shtatzëna u nxirreshin foshnjet nga barku. Një i mbijetuar tregon se si gjatë marshimit, ushtarët grekë morën një grua shtatzënë dhe ia nxorën foshnjën nga barku duke ia çarë me thikë dhe më pas ia shkelnin me këmbë teksa ajo jepte shpirt.

LEXO EDHE:  Kërcënohet me jetë zyrtari i PD në Gjirokastër, pistoletë në kokë në mes të natës

20161101-170917(1) by e-d21

Kliko per me shume info

2 COMMENTS

  1. Skeni me vota harrojeni, me keto menxyra qe na bet, na iken kater vjet te jetes ne deprsion dhe stres vetem se ju dham voten ju,

  2. Keto qe na ka ber greku nuk jan asgje ne krahasim me cna kan ber Komunistat e Tepelenes dhe Fierit, na kan perdor me keq se nje leter bythe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here