Derbi/ Spektakël por jo fitues, Inter-Milan ndalen në barazim

inter-milan2015“Kuqezinjtë” e Italisë kanë qenë shumë pranë fitores së derbit në ndeshjen me Interin. Fernando Suzo e kaloi në avantazh Milanin në pjesën e parë dhe në nisjen e pjesës së dytë ishte Kandreva që barazoi, duke i dhënë shpresë Interit për një rezultat pozitiv. Por një gol i dytë i Suzos u duk se i dha tre pikët Milanit. Por nuk ndodhi kështu.

Në minutën e 92-të, Ivan Perisiç barazoi për Interin, duke evituar një tjetër rezultat negativ. Gjithçka përfundoi 2-2.

Me këtë ndeshje, ekipi i Montelës konfirmon edhe një herë formën e tij të mirë dhe synimet për një vendet në krye të renditjes së Serisë A italiane. Ndërsa Interi pret shumë nga trajneri i ri Pioli.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data e miqësores së radhës për Kombëtaren shqiptare

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin për ndeshjen miqësore për datën ...