Dy deputetë largohen nga PS-ja, Agron Duka i PAA-së: Janë të mirëpritur!

agron-dukaKreu i PAA-së, Agron Duka u shpreh se Partia që drejton ka nisur punën për krijimin e koalicionit.Duka deklaroi qartë qëndrimin e tij pro PD-së dhe se në këtë garë politike nuk do të ketë bashkëpunim me Partisë Socialiste.

Ai ka ftuar publikisht deputetin socialist të Gjirokastrës, Vladimir Kostën që të anëtarësohet në PAA.

“Me Vladimir Kostën kam miqësi, është i mirëpritur të anëtarësohet në PAA”- tha Duka.

Ndërkohë, Duka la të nënkuptohet se pjesë e PAA-së do të jetë edhe një emër i njohur socialist, ish-kryebashiaku Shpëtim Gjika.

“Gjika është afër PAA, ka qenë në takimet në Vlorë. Me Vladimir Kostën kam miqësi, është i mirëpritur në PAA”- u shpreh Duka.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Artan Fuga: Fevziut duhet ti kërkojnë falje nga cadra e protestës së PD

Nga Artan Fuga Bravo Blendi Fevziu ! ———————————– Unë nuk jam ndonjë ...