Denoncoi ministrin Beqaj, zyrtari nga Tropoja ikën nga Shqipëria

denoncoi-beqajnÇlirim Hajdarmataj, ish-drejtori i Sigurimeve Shëndetësore në Tropojë, i cili u pushua nga puna pse nuk mori pjesë në një mbledhje të Asambesë së PS, është larguar nga Shqipëria.

Mësohet se Hajdarmataj është nisur drejt SHBA-ve nga aeroporti i Prishtinës.

“Rrugë të mbarë vëlla, Zoti të priftë mbarë dhe të ndihmoftë në çdo hap të jetës ty dhe familjen tënde” i shkruan një prej të afërmve.

Zyrtari tha në emisioni “Stop” se ishte shkarkuar nga Beqaj me anë të një bisede telefonike ku ministri i thotë “Suksese në jetë”./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin, rreth 42 armë zjarri dhe 7990 fishekë për 24 orë

Policia e shtetit informon se vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe ...