“O qafira”, Apeli jep vendimin për grupin e xhihadistëve, ja dënimet

imametGjykata e Apelit ka dhënë ditën e së merkurës vendimin për dënimin e grupit të imamëve. Ata akuzohen për rekrutimin e mbi 70 personave në Siri.

Pas dhënies së vendimit, në sallën e gjyqit është dëgjuar Zeqir Imeri teksa iu drejtua gjykatës me shprehjen “o qafira”.

Vendimi i Apelit:

Për Genci Balla (17), Gerti Pashja (17) Bujar Hysa (18) dhe Edmond Balla (13), u la në fuqi vendimi i Gjykatës së Shkallës së Parë

Orion Reci 10 vjet burg, këtij iu ul dënimi me 1/3 dhe i shkoi në 6 vjet e 8 muaj burg

Fadil Myslimani 10 vjet burg

Astrit Tola 4 vjet e 8 muaj burg

Zeqir Imeri 13 vjet burg

Verdi Morava 10 vjet burg

Vendimi i Shkallës së Parë:

Genci Balla 17 vjet

Gerti Pashja 17 vjet

Bujar Hysa 18 vjet

Orion Reci 13 vjet

Verdi Morava 13 vjet

Zeqir Imeri 16 vjet

Astrit Tola 7 vjet

Edmond Balla 13 vjet

Fadil Myslimani 12 vjet

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

‘’FOREST’’, sekuestrohet gomonia me 900 kg kanabis në Vlorë, pranga 6 personave

Policia kufitare e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar “FOREST”, duke sekuestruar ...