Zgjidhet kryetari i ri i KQZ-së, ja kush e zëvendëson Lefterie Luzin

denar-bibaKuvendi ka miratuar sot me 73 vota pro kandidaturën e Denar Bibës për postin e kryetarit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, duke zëvendësuar Lefterie Luzin.

Biba ishte në garë me Koli Belen, i cili mori vetëm 22 vota në favor.

Denar Biba, deri më tani anëtar i Partisë Socialiste ne KQZ, do të drejtojë këtë institucion dhe sfida e parë për të janë zgjedhjet e parakohshme në Kolonjë, për të arritur më pas te zgjedhjet e përgjithshme vitin e ardhshëm.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Cfarë turpi”, ja reagimi i Ylli Manjanit për padinë e Policisë së Shtetit ndaj Bashës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin e Policisë së Shtetit, ...