“A je penduar për deklaratat kundër Trump?” Ja si përgjigjet Rama

rama2015Kryeministri Edi Rama gjatë një konference të përbashkët për media është pyetur nëse është penduar në lidhje me deklaratat e bëra kundër Trump. Donald Trump u zgjodh sot president i SHBA-ve.

“Më lejoni t’u them se unë jam shprehur kundër Donald Trampit si kandidat sepse më kanë prekur si shqiptar, si qytetar i këtij vendi, edhe si kryeministër, deklaratat për Kosovën, për myslimanët, për emigrantët, dhe nuk jam i vetmi, përkundrazi, jam një pikë ujë në detin e prononcimeve të pafavorshme ndaj tij gjatë një fushate ku u përfshi e gjithë bota, sepse SHBA-të janë një pikë referimi për gjithë botën.

Por sot ai është zgjedhur nga populli sovran dhe respekti im si kryeministër i këtij vendi dhe respekti ynë si qytetar të këtij vendi, për popullin, për presidentin si mishërim i sovranit dhe miqësia me SHBA-të as që mund të vihet në diskutim”, u shpreh Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Cfarë turpi”, ja reagimi i Ylli Manjanit për padinë e Policisë së Shtetit ndaj Bashës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar vendimin e Policisë së Shtetit, ...