Deklarata e pabesueshme e Cristiano Ronaldos

cronaldo2015Firma deri në vitin 2021 me Realin e Madridit tashmë është një realitet. Cristiano Ronaldo nuk mund të fshihte lumturinë për rinovimin e kontratës me Los Blancos por në të njëjtën kohë ylli portugez edhe pse në vitin 2021 do të jetë 36-vjec la të kuptohet se kjo që sapo ka firmosur nuk do të jetë marrëveshja e tij e fundit me Los Blancos. ” Dua të luaj futboll deri në moshën 41-vjecare deklaroi Ronaldo dhe dua ta bëj dicka të tillë me Realin e Madridit.

Ky është rinovimi i dytë i kontratës së CR7-tës me klubin madrilen që pas mbrritjes së tij te Reali në vitin 2009, për 94 milionë Euro nga Manchester United. Ndryshe nga lojtarë të tjerë si Modric apo Kroos që kanë rinovuar sëfundmi, si futbollisti më i rëndësishëm i klubit madrilen dhe golashënuesi më i mirë në historinë e Realit, Cristianos iu bë një trajtim i vecantë.

Nën praninë e presidentit Florentino Perez, krerëve më të lartë të Los Blancos, agjentit Jorge Mendes dhe familjes së tij, Cristiano mesditën e kësaj të Hëne u shfaq në podiumin e nderit të stadiumit Santiago Bernabeu për të folur për rinovimin e kontratës. Fillimisht fjalën e mori presidenti Florentino Perez i cili e cilësoi, Cristiano Ronaldon një legjendë të madridizmit.

Vetë Ronaldo falenderoi drejtuesit, tifozët por edhe shokët e skuadrës të cilët e kanë ndihmuar për të arritur në këtë pikë ku ndodhet sot. Luzitani e konsideroi Realin si klubin më të madh në Botë dhe më të rëndësishmin në karrierën e tij, teksa shtoi se kjo nuk do të jetë kontrata e tij e fundit me Los Blancos.ssport

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me PSG, Ronaldinho beson tek mrekullia e Barcelonës

Ronaldinho beson në rikthimin e madh të Barcelonës. Ronaldinho beson se humbja ...