Deklarata “bombë” e Erdogan: Dy vende perendimore mbështesin ISIS

erdoganiiPresidenti i Turqisë, Erdogan në një fjalim të mbajtur në parlamentin e Pakistanit u shpreh se perëndimi është duke mbështetur ISIS.
Ai ka shtuar se armët e kapura nga militantët e ISIS e kishin origjinën nga vendet perëndimore, shkruan “Associated Press”. Erdogan ka akuzuar shpesh perëndimin se është duke strehuar militantë të forcave ekstreme.
Turqia është pjesë e NATO-s dhe partnere e SHBA-ve, në luftën e përbashkët kundër ISIS në Siri dhe në Irak.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...