Deklarata e Ramës për zgjedhjet në SHBA, reagon Blushi: Rama, i papjekur dhe naiv

blushi-emisionZgjedhjet në Amerikë u përfolën edhe në Shqipëri. Muaj më parë, kryeministri i vendit, Edi Rama tha se Trump është një i padëshiruar dhe se di do të vijojnë marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Shqipërisë. Kjo deklaratë e tij u ripërsërit nga Ben Blushi duke thënë se do të ketë ndryshim pavarësisht papjekurisë së kryeministrit.

“Marrëdhëniet shqiptaro-amerikanë nuk kanë arsye të ndryshojnë pavarësisht nga papjekuria e kryeministrit. Pas këtyre zgjedhjeve marrëdhëniet përkundrazi mund të forcohen. Është deklaratë e papjekur që tregon se sa i papjekur mund të jetë një njeri që profetizon diçka që e zgjedhin vetë amerikanët. Është një leksion demokracie që dua ta shijoj deri në fund. Deklaratë e papjekur e një njeriu naiv që ndjek humorin e tij politik. Të njëjtin gabim bëri me Brexit. Nuk ja vlen të merremi sot me një njeri kaq të papjekur”, u shpreh Blushi

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here