Veriu i Shqipërisë përfshihet nga dëbora dhe ngricat, ja akset problematike

iftohti-siberianDitë më para meteorologët njoftuan se këtë javë temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme. Raportohet se disa zona në veri të Shqipërisë janë mbuluar nga dëbora dhe rrugët kanë ngrirë gjatë natës.
Akset Problematike:
Konkretisht në akset Pukë-Fushë arrëz, Qafë Mali-Bajrami Curri ka pasur ngrica, po ashtu edhe në Fushë-Arrëz-Kukës dhe Fushë-Arrëz-Gjegjan. Ndërkohë, ngrica dhe prezencë dëbore ka dhe në rrugën e Iballës, ndërsa në Kukës dëbora në zonat malore shkon nga 10-20 centimetra.

Raportimet tregojnë se në “Rrugën e Kombit” dëbora arrin në 4 cm. Probleme me ngricën dhe reshjet e borës ka dhe në Bulqizë dhe aksin Bulqizë-Peshkopi dhe Qafë e Buallit-Krastë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...