Dëbora mbërrin në Ballkan, zbardhet Kroacia

bore-kroaciDisa zona të Kroacisë janë mbuluar nga dëborë, e cila ka rënë me ritme të larta gjatë mbrëmjes së të shtunes.

Trashësia e dëborës ka shkuar në 20 cm në zonat malore, ndërkohë Policia e këtij vendi ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve për të pasur kujdes në rrugë.

Bora në Kroaci është edhe paralajmërim se mund të bjerë edhe në vende si Shqipëria, Kosova dhe vise të tjera ku banojnë shqiptarët.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

kodi-kosove

ITU ia ndan Kosovës kodin telefonik shtetëror 383 më 15 dhjetor 2016

Në bisedimet që zgjaten tre ditë në Bruksel e që përfunduan sonte, ...