De Biasi pranon dështimin: Tani do luajmë për vendin e tretë në grup

debiasiiiiiHumbja me Izraelin ka ulur kombetaren me kembe ne toke dhe ka ulur dukshem pritshmerite e saj.

I ftuar në emisionin e “Rai Sport” para ndeshjes miqësore mes Italisë dhe Gjermanisë që do të luhet mbrëmjen e sotme në “San Siro”, trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi u shpreh hapur se Shqipëria tani është në garë vetëm për vendin e tretë.

“Ndaj Izraelit u bë një ndeshje që nuk e prisnim. I paguam shumë shtrenjtë disa vendime arbitrale të diskutueshme. Çfarë ndryshon tani?

Mendoj se Italia me Spanjën nuk do ta kenë aspak të vështirë të dalin në vendin e parë dhe të dytë. Vendi i tretë vlen pak, por për ne mund të jetë i rëndësishëm dhe do të provojmë ta kapim në 6 ndeshjet e mbetura”, tha De Biazi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas, arrestohet në Dibër i kërkuari i pestë (Foto)

Policia ka vënë në pranga shtetasin Admir (Jetmir) Çerpja, i shpallur në ...