De Biazi shokon, ja kë lojtar lë jashtë kombëtares

de biaziLajmet negative për kombëtaren sa vijnë dhe shtohen. Humbja me Izraelin duket se i fundosi lojtarët, trajnerin dhe tifozët. KËtë herë vëmëndja qëndron tek Abrashi. Le të kujtojmë se kundër Spanjës qëndroi në stol, po ashtu edhe ndaj izraelit dhe këtu është fjala për nëj mesfushor që vetëm para një 10 ditësh u përfshi në formacionin e javës në Europë si rezultat i paraqitjeve të tij tek Freiburgu. Spekulohet se ka nisur një krisje mes 26 vjeçarit dhe teknikut kuqezi, menjëherë aps përfudnimit të takimit përballë Lischtensteinit në Vaduz, ku Abrashi u zëvendësua pa nisur ende pjesa e dytë.
Në fakt raporti mes trajnerit italo-shqiptar dhe futbollistëve që le të them i kanë kërkuar llogari nuk ka qënë aspak i ngrohtë. Kujtojmë rastin e Alban Mehës, i cili nga momenti që pati një debat me De Biasin nuk u aktivuza më në skuadrën kombëtare, për të ardhur tek talent Xhaka në Europian që pas zëvendësimti ndaj Zvicrës shprehu pakënaqësinë e tij dhe qëndroi për disa ndeshje rradhazi në stol.
Më i fundit është ai Ergys Kaces. Korcari madje deklaroi se nuk dëshiron të laujë në kombëtare sa të jetë De Biasi në stol, dhe tekniku ja thjeshtësoi duke mos e përfshirë fare në listë për këtë ndeshje. Rasti ii fundit mbetet duke kujtuar konfliktin mes De Biasit dhe lojtarëve, kjo mbetet për tu vërtetuar, gjithsesi kombëtarja duhet të shkojë përtej hatërmbetjeve personale, si nga ana e trajenrit po ashtu edhe nga ana e lojtarëve

1 COMMENT

  1. bravo!e gjetet armikun si ne kohe te ppsh.trajneri eshte ai qe vendos natyrisht per zgjedhje teknike te gabuara.merr humbjen e skuadres si dhe pergjegjesite.ju duket qudi sepse jani mesuar me trajner servil,pa autoritet e pa ide.persa i perket kaces ,sa here u aktivizu nuk dha ndonje gje perveq nje goli ndaj frances natyrisht kjo eshte shume pak.lereni te qete trajneri e skuadren te bejne punen e tyre.kur fitojne jane te mire kur hubasin fillojne ti kryqezojne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.