A është kjo dasma më e shtrenjtë në botë? 600 mijë euro vetëm fustani, video

martese14Një nuse nga Rusia, vajza e një manjati të naftës, ka pasur dasmën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave pasi ka shpenzuar pa hesap për një dasmë si në përralla.

Ajo është Madina Shokirova, e bija e Ilkhom Shokirov. Nusja kishte veshur në fustan nusërie të mbuluar me xhevahirë, me një vlerë marramendëse prej afërsisht 600 mijë euro.

Kliko per me shume info

“Daily Mail” shkruar se stilisti ka qenë britanik. Ndërkohë të ftuarit ishin rreth 900, ku përveç familjarëve dhe të afërmve, ishin miq dhe anëtarë të tjerë të elitës ruse.

LEXO EDHE:  Eli Fara do të adoptojë fëmijë?

Dasma ishte tamam si në përralla dhe u mbajt në hotelin luksoz të Moskës, “Radisson Royal Congress Park”. Në këtë hotel çmimi i një suite presidenciale për një natë është 5 mijë euro.

Siç shihet edhe nga fotografitë, Madina, bashkëshorti i të cilës thuhet se ka lidhje me presidentin e Uzbekistanit, duket e mrekullueshme me fustanin e realizuar nga “Ralph & Russo”.

LEXO EDHE:  Soni Malaj përlotet në emision: Flet për të atin e ndjerë

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here