Arta Dade tha se po zgjerohet artificialisht, reagon PDIU: Lajthime të çastit

Arta-DadePDIU ka reaguar në lidhje me deklaratën e deputetes së PS-së, Arta Dade, e cila u shpreh se PDIU-ja po zgjerohet artificialisht duke emëruar drejtorë në administratë.

Reagimi për PDIU ka ardhur nga Ermal Tehla, sekretar për çështjet ekonomike në parti. Tehla shpehet se PDIU ka gjëra më të rëndësishme për të bërë sesa të merret me lajthime të momentit.

Reagimi:

Arta Daden e pyet për mardhëniet me Greqinë e të përgjigjet kam shqetësim rritjen e PDIU në Ersekë?!

Ne e mirëkuptojmë sepse jemi mësuar të na transmetojë mesazhet e Athinës. Sa për votat dhe mbështetjen na vjen keq që nuk ia plotësojmë dot dëshirën sepse jemi forcë e tretë në Devoll e rritemi çdo ditë në të gjithë Qarkun e Korçës, si kudo ku ka mbështetës të interesit kombëtar shqiptar. Gjithsesi, kemi kauza shumë të mëdha për t’u marrë me lajthime të çastit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. lajthitje e castit, apo goditje ne shenje?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përfaqësuesi i CDU në çadrën e PD: Zgjedhjet me rëndësi për Shqipërinë

Protestën e opozitës në Tiranë, e ka mbështetur edhe përfaqësuesi i CDU-së, ...